Zıt Renklerin Uyumu

 Zıt Renklerin Uyumu

Önceden modada renk uyumu vardı.Son yıllarda özellikle de bu son 2 yılda zıt renk modası çıktı.Başlarda herkesin gözüne farklı gelen bu akım sonradan herkesin beğendiği , hatta kullanımı daha kolay hale geldi kıyafet kombinlemek için.Önceleri ayakkabı-çanta renk uyumu varken şimdilerde ayakkabı ve çantalarda uyum olmaması gerektiği söyleniyor.Bence çok da iyi oldu bu akımı.Beyaz ayakkabı giydiğimizde beyaz çanta takmak zorundaydık

.Her kıyafetimizin ,her ayakkabımızın uygun bir renk alternatifini bulundurmak zorundaydık.Şimdi ise öylemi.Giy beyaz ayakkabı tak pembe çanta.Ne kadar şık duruyormus halbuki .Neden önceleri bu durum fark edilmedi anlamış değilim.
Zaten vücutta aynı renk ya da tonlarının bulunması farklılık değilki.Şimdi bütün renkleri taşıyabiliyoruz kıyafetimizde.Sarı-kırmızı,mavi-yeşil bütün zıt renk içeren kıyafetler almış halde dolabımızda.Farklı parça olan farklı renk olan kıyafetler giysek bile ne takıcaz çanta olarak,ayakkabı olarak ne seçicez derdi kalmadı.Ve bu durum bence bayanların çok hoşuna gitti.Bütün çantalar bütün kıyafetlerle uyumlu artık.Bütün babetler,spor ayakkbılar,topuklu ayakkabılar renklere bakılmaksızın giyiliyor.Bu sadece bize rahatlık mı sağlıyor?Hayır. Bence böyle daha şık oldu.Rengarenk,farklı renkler insanların gözüne daha hoş gelir oldu.Çok da şık oldu bu durum.
Şimdi de sizinle hangi zıt renkler nasıl kullanılır,bunlarla ilgili bilgiler paylaşmak istiyorum ;
*Örneğin, kırmızı ve pembenin bir arada kullanıldığı bir elbise tercih ettiyseniz, elbisenin desenleri büyük ve farklı desenlerden oluşmuş olmalıdır.
*Birbirine zıt renkleri siyah renk ile kombinleyebilirsiniz.Kırmızı ve pembe renkleri bir arada tercih edecekseniz, pembe bir tişört ile siyah pantolon giyerek, bu kıyafeti kırmızı ayakkabılar, kırmızı bir kemer ve kahverengi tonlarında bir şal ile kombinleyebilirsiniz.
*Pastel renkler kullanacağınız zaman,tamamıyle pastel renklerden oluşan kombinler yapmamalısınız bence.Pastel renkler soluk ve nötr renkler olduğundan bunun yanında daha canlı ve daha zıt renkler seçmelisiniz.
*Kıyafet kombinlerimizde uyumsuz renkler kullanacağımız zaman takıları kesinlikle sade olarak seçmeliyiz.Özellikle pırlanta,elmas,taşlı ve gösterişli takılardan uzak durmalıyız.Bu takılar yerine daha gösterişsiz,kalın bileklikler,büyük kolyeler ve küpeler tercih edebiliriz.

Zıt renk tüyoları dışında biraz da zıt renk kombinleri hakkında örnekler vermek istiyorum ;
*Turuncu uzun etek üstüne fuşya bir gömlek
*Mor renginde bir pantolon üstüne turkuaz renginde bir bluz
*Lacivert bir pantolon üstüne hardal renginde bir tişört
*Sarı bir elbise altına turuncu renginde sandalet ya da babet
*Saks mavisi pantolon üstüne beyaz atlet içinde gri blazer ceket
*Siyah tayt pantolon üstüne askılı yeşil bluz
*Turuncu mini etek üstüne turkuaz renginde askılı bluz ve fuşya renginde blazer ceket
*Gri dar kesim pantolon üstüne mor renginde salaş bir tişört
*Toz pembe bol kesim pantolon üstüne uçuk sarı renginde dar kesim bir bluz
*Ve zıt renklerle kombinlediğimiz kıyafetlerle rengarenk tamamen zıt renklerde ojeler kullanarak kıyafetimizi bütünleyebiliriz.Özellikle bu yazın trendi olan sarı,turuncu,mor,fuşya renginde ojeler kullanarak şıklığımıza şıklık katabiliriz.

Gelen Aramalar:renk uyumlar,zt renkler,zıt renklerin uyumu,kıyafette renk uyumu,kıyafetlerde renk uyumu,zıt renkler,mor pantolonun üzerine ne giyilir,fuşya ile uyumlu renkler,renk uyumları kıyafette,fuşya rengi ile uyumlu renkler